אחסון ושימוש בנוזלים דליקים
 

בעסקים רבים נעשה שימוש בנוזלים דליקים ובעירים כמו חומרי ניקוי,
חומרים ממיסים, דבקים וכו'. חומרים דליקים פולטים אדים אשר נעים במשב האוויר הטבעי. אדים אלו עלולים לגרום לפיצוץ כאשר הם נדלקים על ידי גץ או ניצוץ.
לכן יש לאחסן חומרים אלו במיכלים המקוריים או במיכלי אחסון מיוחדים. בנוסף יש לאוורר את האזור כמה שיותר כדאי להוריד את הסיכוי לשריפה. ככלל מומלץ להמעיט בכמויות החומרים הדליקים המוחזקים בעסק שלך.

 

ספרינקלרים - מתזים

יתכן שהבניין שלך מצויד במערכת ספרינקלרים אוטומטית, כאשר מערכת זאת מותקנת ונשמרת בצורה תקינה היא אמורה לספק הגנה 24 שעות ביממה מפני שריפות. המערכת תפעל ותשחרר זרם מים באזור השריפה וכך תדכא את השריפה עד שיגיעו מכבי האש. פעמים רבות מערכת ספרינקלים תוכל לכבות את השריפה כולה. חשוב מאד שהמערכת תיבדק באופן מקצועי על בסיס קבוע.

גלאי עשן

למרות שגלאי עשן אינם מכבים שריפות, הם נותנים אזהרה אשר יכולה לאפשר פינוי מהבניין בזמן. בדומה למטפי כיבוי אש כך גם גלאי עשן דורשים בדיקות תקינות תכופות, במיוחד כאשר מדובר בגלאי אש המופעלים על ידי סוללות הנוטים להתקלקל.

מטפי כיבוי

חשוב מאד כי בבניין בו מתנהל העסק שלך יהיו המטפים מהסוג והגודל המתאימים וכמו כן בכמות הנכונה. לשם כך יש לפנות לספק ציוד נגד שריפות אשר יבדוק את השטח ויאשר כי יש בו את רמת ההגנה הנדרשת מבחינת מטפים. מטפים מסווגים לפי סוג השריפות שהם מכבים, יש גם מטפים מיוחדים לכיבוי שריפות במכשירי חשמל. למטפי כיבוי אש יש תאריך תפוגה ולכן עלולים להפך ללא יעילים על כן נדרשת בדיקה תכופה על ידי תחזוקאי מטפים מוסמך.

Coi בניית אתרים
דף הבית טלפוןwaze פייסבוק