אף אחד לא יפצה אנשים ששילמו כפל ביטוחיםעפ"י נתוני משרד האוצר, מיליוני מבוטחים משלמים כל שנה מיליארדי שקלים מיותרים לחברות הביטוח. האם האנשים האלה יודעים משהו שאנחנו לא? האם באמת אפשר להוציא פיצוי כפול עבור אותו מקרה ביטוחי? יצאנו לבדוק את הטענות.

אי אפשר להתווכח עם העובדה שביטוחים הם לא רק נחוצים – אלא גם מועילים. ביטוחים מגנים על אנשים ומאפשרים להם לעמוד שוב על רגליהם- ברגעים הכי חלשים שלהם.

בשנים האחרונות, פתח משרד האוצר במלחמה כנגד חברות הביטוח לאחר שנתוני המשרד חשפו שאנשים רבים מחזיקים בו זמנית בביטוח זהה בשתי חברות ביטוח שונות- תופעה המכונה "כפל ביטוחים". 


להכפיל את התשלומים - בלי לגעת בפיצוי


אבל האם המלחמה הזאת של משרד האוצר היא באמת לטובתנו?

"ישנם שני סוגים של ביטוחים: ביטוחי פיצוי וביטוחי שיפוי. בביטוחי פיצוי ניתן ברמה התיאורטית לקבל תשלום משתי חברות ביטוח בגין אותו מקרה ביטוחי. אולם בביטוחי שיפוי– שהם רוב המקרים אותם חשף משרד האוצר– תשלום ביטוח נעשה כנגד חשבונית מקורית ולכן ניתן לקבל פיצוי רק פעם אחת".

התפיסה שאנשים עם כפל ביטוחי מנסים "לדפוק את המערכת" היא תפיסה מוטעית: "ב-99% מהמקרים, אנשים עם כפל ביטוחים בכלל לא מודעים לכך שהם משלמים פעמיים עבור אותו מוצר בדיוק. זה בטח לא אנשים שמקווים "לדפוק את המערכת" ולהנות מפיצוי כפול אלא אנשים תמימים שנפלו בפח וקנו ביטוח שהם כלל לא היו צריכים בלי להיות מודעים לכך"

אף אחד לא יפצה אנשים ששילמו כפל ביטוחים


"כ-5 מיליארד שקלים מבוזבזים כל שנה ע"י הציבור הישראלי בכפל ביטוחים, זה מספר בלתי נתפס" . "אלו אנשים שעובדים קשה כל יום, חוסכים שקל לשקל כדי לקנות ביטוח ולהגן על עצמם במקרה שמשהו ישתבש- אבל האסון האמיתי קורה תחת ידיהם בזמן שהם משלמים כפל ביטוחים, כשמאות ואלפי שקלים יקרים מתבזבזים להם על ביטוחים שלא יישלמו להם שקל ברגע האמת".

במרבית המקרים בהם יש לאנשים כפל ביטוחים הם אפילו לא מודעים לביטוח השני. "לפעמים העבודה של בת הזוג מציעה ביטוח שמכסה את שני בני הזוג, או שחברת ביטוח מציעה כיסוי שמכוסה באמצעות הביטוח המורחב של קופת החולים- ואף אחד לא טורח להרים טלפון ולתת למבוטח לדעת שהוא משלם סתם".

"בגלל זה, חשוב לעשות בדיקה תקופתית לאיתור כפל ביטוחים ולסידור תיק הביטוחים. אחרי הכל, מקרה מחלה או תאונה קורה אחד לאלף, אבל 100% מהאנשים שמשלמים כפל ביטוחים- מפסידים".

רוצים לוודא שאתם לא משלמים פעמיים עבור אותו ביטוח? השאירו פרטים לבדיקה מהירה של התיק הביטוחי שלכם

Coi בניית אתרים
דף הבית טלפוןwaze פייסבוק