ביטוח אחריות מקצועית למטפלים

הערכות שונות מלמדות שיש בישראל למעלה משמונת אלפים מטפלים בתחומי רפואה משלימה והם מבצעים למעלה מחמישה מיליון טיפולים בשנה. מדובר על כמות עצומה של טיפולים ושל מטופלים כמובן. אלה משתייכים לכל הגילאים, בין אם מדובר בילדים, בני נוער, בוגרים ומבוגרים.
אחד הסיכונים הגדולות ביותר של מטפלים ברפואה משלימה ובכלל, היא למצוא את עצמם עם טענה לטיפול רשלני מצד אחד המטופלים או המטופלות שלהם. זה סיכון מקצועי לא קטן, מאחר והוא עלול לגרום נזק משמעותי לתדמית של המטפל או המטפלת, עלול לגבות ממנו זמן יקר, וגם לא מעט עלויות שיכולות בקלות רבה לחסל את העסק שלנו.


הפתרון – ביטוח אחריות מקצועית

הפתרון הטוב ביותר עבור מטפלים ומטפלות שמתמודדים עם תביעה מצד מטופלים, היא פוליסת אחריות מקצועית למטפלים. מדובר על ביטוח שמגן עליהם מפני תביעות מצד מטופלים ומטופלות אשר לטענתם הטיפול נעשה באופן רשלני וגרם להם נזק פיזי, נפשי או אחר.
המשמעות של ביטוח למטפלים ברפואה משלימה היא, אם נניח מטפל מסוים מוצא את עצמו מתמודד עם תביעה בגין עיסוקו המקצועי בהיבטים שונים, כפי שנוכל לראות בהמשך, אזי שהפוליסה תגן עליו מפניה ולמעשה הוא לא יצטרך להתעסק איתה. חברת הביטוח תפעל מול התובע או התובעת, ובהתאם לתנאי הפוליסה היא גם תממן את הפיצוי הנדרש, במידה ויהיה צורך בכך.
ביטוח למטפלים אלטרנטיביים הוא מאוד חיוני, בוודאי בכל מה שקשור לגרימת נזק ברשלנות בזמן הטיפול. מאחר וכמו לא מעט תחומי טיפול אחרים, תמיד ייתכן שבאמת ייגרם נזק כזה, אך גם ייתכן שהמטופל או המטופלת יטענו שנגרם להם נזק כתוצאה מטיפול רשלני.
זה מאוד סביר בתחומי הטיפול, מאחר ואם הוא לא מצליח כפי שהם מצפים או נוצרה בעיה מסוימת, הרבה פעמים הטענה תהיה שהטיפול היה רשלני. גם אם בית המשפט יחליט שלא, המטפל או המטפלת יצטרכו להתמודד עם התביעה. כאן ביטוח אחריות מקצועית יכול לעזור.

מה צריך לבדוק כשרוכשים פוליסה לביטוח מטפלים

ישנן מספר נקודות שצריך להתייחס אליהן באופן ספציפי במקרה של פוליסה ביטוח אחריות מקצועית למטפלים ובאופן כללי לביטוח של מטפלים ברפואה משלימה.
לגבי הנושא של אחריות מקצועית, יש לוודא שהפוליסה מכסה את הטיפולים שהמטפל עושה, היא עומדת בגובה המחזור של המטפל ואיננה משאירה שום סיכון שהוא יצטרך לשלם בעצמו על הנזק שנגרם. כמו כן חשוב לוודא, שהפוליסה מכסה תביעות על נזקים רטרואקטיביים, כלומר מטיפולי עבר שהתרחשו לפני שהוא רכש את הפוליסה.
מעבר לכך, המטפל צריך לרכוש לעצמו ביטוח שמתייחס גם לתביעות צד ג' במקרה של נזקים לאדם, רכוש, נכס או כל נזק אחר, וכן ביטוח שמתייחס למבנה הקליניקה שלו ולתכולה שנמצאת בתוכה, בשביל שהוא יוכל להגן על עצמו מפני שריפות, אסון טבע או כל דבר.
למידע נוסף ניתן להיכנס לכתובת:
https://sport-ins.com/alternative-medicine/

​​​​​​​
Coi בניית אתרים
דף הבית טלפוןwaze פייסבוק