בהשפעת הקורונה: פספורטקארד מבטלת ביטוח ביטול נסיעה מסיבות בריאות

בהשפעת הקורונה: פספורטקארד מבטלת ביטוח ביטול נסיעה מסיבות בריאות

הסיבה: חשש שמבוטחים שיוכנסו לבידוד ידרשו פיצוי בשל דרישת משרד הבריאות. לפי הערכות, חברות הביטוח האחרות צפויות לפעול באופן דומה

אחרי שכל חברות הביטוח ביטלו עד להודעה חדשה את ביטוח ביטול הנסיעות מכל סיבה שהיא (למעט טריפגרנטי, משווקת את הביטוח של הפניקס ,שמאפשרת ביטול נסיעה מכל סיבה אבל רק לנסיעות החל מיולי) חברת הביטוח פספורטקארד מבצעת מהלך מרחיק לכת נוסף - היא מבטלת את ביטוח ביטול הנסיעה הרגיל, זה שמאפשר לבטל את הנסיעה בשל מצב רפואי או מוות, או מחלה של קרוב משפחה מדרגה ראשונה.

 

פספורטקארד תותיר את פוליסת קיצור הנסיעה שמאפשרת קיצורה מסיבות בריאותיות. בפספורטקארד הסבירו את הביטול בחוסר רצון להטעות את המבוטחים שעלולים לחשוב בטעות שהפוליסה מכסה למשל ביטול נסיעה בתרחיש של הטלת סגר על המדינה.

 

 צילום: רויטרס
 

 

כך למשל, יש מבוטחים שעלולים לבוא במגע עם חולי קורונה בישראל ולהידרש להיכנס לבידוד על ידי משרד הבריאות. במצב כזה, מסבירים בפספורטקארד ביטוח ביטול הנסיעה הכרוך בסיבה מספקת, לא מכסה למרות הוראת משרד הבריאות ולכן הוחלט לבטל אותו בשלב זה כדי לא להטעות את הציבור.

 

עוד טוענים בפספורטקארד כי רוב ספקי החופשות נותנים היום אפשרות לבטל את הטיסה והחופשה כדי לעודד המשך רכישת כרטיסים ולמנוע קיפאון בעולם התיירות ולכן מלכתחילה ביטוח ביטול הנסיעה מסיבה מוצדקת לא רלוונטי.

 

 

כאמור, אנשים שרכשו עד כה ביטוח נסיעות לחו"ל יודעים שהוא כן מאפשר ביטול מסיבות רפואיות כמו אשפוז שלהם או של בן משפחה או מות קרוב ואילו כעת פספורטקארד לא תציע עוד ביטוח כזה לרוכשים חדשים, עד להודעה חדשה. לפי הערכות, גם כאן חברות הביטוח האחרות יישרות בקרוב קו מחשש שאנשים ינצלו את הביטוח הזה כדי לקבל כסף חזרה במקרה למשל שיידרשו להיכנס לבידוד.

 

Coi בניית אתרים
דף הבית טלפוןwaze פייסבוק